فلسفه نوشته های نسیم طالب

نسیم طالب

نسیم طالب در وب سایت خودش، یک اینفوگراف کلی از اندیشه خودش منتشر کرده است که برای درک بهتر فلسفه وی، شاید بد نباشد این شکل را همیشه جلوی چشممان داشته باشیم.

در این مورد فعلا چیزی نمی نویسم. حداقل تا زمانی که دو کتابی که از وی دارم، را بخوانم، در این مورد دست به قلم نمی برم. اما تا آن خودم را هم از لذت شریک شدن این تصویر با شما محروم نمی کنم.

۶ دیدگاه

 1. یاور جان اگر قوی سیاه را تمام کردی – مطلبی یا نظری در مورد آن بنویس اینجا یا گودریدز فرقی نمیکند. و اینکه خواندن این کتاب میتواند برای افراد معمولی هم مفید باشد یا بیشتر در مورد ریسک های مالی و اقتصادی بورس و آمریکا و … است

  1. فؤاد جان. هنوز از خواندن این کتاب فارغ نشده ام. حدود پنجاه درصد و مدخلش به بحث را خوانده ام. اساسا گاهی فکر میکنم «نسیم طالب» حرف تازه ای نمی زند، بلکه فقط در حال انتقال فرهنگ «عدم اطمینان» به وقایع خاورمیانه ای به فرهنگ «پایداری همه چیز» غرب است. اما اگر از این صرف نظر کنیم، بحث وی در مورد انواع مغلطه ها می تواند حداقل برای خود ما در این مورد مفید باشد که سعی کنیم در هنگام بحث کردن یا اظهار نظر کردن در هر موضوعی (اگر برای نظر دادن در هر موضوعی داوطلب نشویم و بگذاریم واقعا وقتش پیش بیاید که در آن مورد نظر بدهیم) دچار مغلطه ها نشویم یا کمتر دچارشان شویم.

 2. سلام یاور عزیز
  ممنون من هم مثل شما به نیسم طالب علاقمند هستم ،و از خواندن مطالب ایشان لذت می برم ،با توجه به کم دانشی من در زمینه ترجمه ،تصویر و رابطه علی و معلولی روابط ،ممنون می شوم در بحثی جداگانه تصویر مرتبط در نوشته را ترجمه و در اختیار علاقمندان به این موضوع قرار دهید

  1. حسن جان

   ترجمه نوشته های نسیم طالب یک بحث است و نوشتن و فکر کردن از این اینفوگراف عظیم یک بحث جداگانه. بخش اولش را می توانم کاری بکنم، اما بخش دومش «دل شیر» می خواهد.

   متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *