باشگاه محتوای ویرگول

باشگاه محتوای ویرگول

باشگاه محتوای ویرگول قرار است محل تجمع دوست داران و دلسوختگان محتوا باشد. اگر هنوز با ویرگول آشنایی ندارید، پیشنهاد میکنم سری به آن بزنید. شخصا وقتی در مورد محتوا (حوزه شغلی ام) می نویسم آن را در ویرگول انتشار می دهم. دسترسی به ویرگول از سمت چپ وبلاگ من و زیر توضیحات «درباره من» میسر است.

ویرگول یک سرویس میکروبلاگینگ فارسی است که در آن میتوان به سادگی و با چند کلیک به تولید محتوا پرداخت. مزیت استفاده از آن در سادگی ادیتور و هم چنین جامعه آماری بزرگ خوانندگانش است. برخی از شناخته شده ترین برندهای دنیای استارت آپ و برنامه نویسی نظیر «شنبه مگ» و «جادی» هم در این دنیا می نویسند.

هر چند مدل و ساختار ویرگول بسیار شبیه «مدیوم» است، اما تفاوت های ساده ای هم با آن دارد: از جمله نبودن امکان کامنت گذاری در لا به لای متن یا بین المللی نبودن.

من معتقدم آینده تولید محتوا در ایران، نیازمند حضور «فیلسوف های محتوا» است. کسانی که راه را ببیند، کوره راه و بیراهه را هم ببینند و محتوای وب فارسی را از گرفتاری های تاریخی اش، از گرفتاری در دام محتوای زرد نجات دهند.

برای من همیشه تولید محتوا درون شبکه هایی که «ساختار» و «زیرساخت» خودشان را به محتوا القاء می کنند؛ شبکه هایی که در آن ها Connection trap (با الهام از مفهوم دام محتوا) بسیار پررنگ است. شبکه هایی که در آن ها مخاطب زدگی بیشتر از اصالت محتوا و نیاز به اصالت محتوا خود نمایی می کند. شبکه هایی که محتوای تولیدی را غیر از خودشان در هیچ جای دیگری ایندکس نمی کنند.

چرا ویرگول؟

برای من حداقل «ویرگول» اینگونه نیست. فضایش کاملا شبیه وبلاگم است؛ با ادیتوری بسیار ساده تر از ادیتور وردپرس.

بازدیدهای بسیار زیادی از آن صورت می پذیرد (در حال حاضر رتبه الکسای آن ۶۳۲ است). نوشتن در آن آزاد است و بسیار ساده و خوشبختانه به خوبی هم در گوگل ایندکس میشود.

با امکان جدید ویرگول، تصمیم گرفتم نویسندگان و دلبستگان «محتوا» را یکجا گردآوری کنم تا از دل بحث ها و تبادل نظراتشان بتوان به سمت تربیت «فیلسوف محتوا» گام برداشت.

در حال حاضر مراحل کار به این گونه است:

  • پس از ثبت نام در ویرگول، اقدام به انتشار نوشته هایتان با تگ هایی نظیر محتوا، بازاریابی محتوایی، استراتژی محتوا، تولید محتوا و تگ های مرتبط کنید.
  • من نوشته های شما را خوانده و آن ها را برای ارسال به «انتشارات» (باشگاه محتوا) ثبت میکنم.
  • پیامی (ایمیل و نوتیفیکیشن) برای شما ارسال می شود و از شما میخواهد پیوستن مطالبتان به باشگاه محتوا را تأیید کنید.
  • مطالب شما از این پس در آدرس http://Virgool.io/contentclub به نمایش گذاشته می شوند.

پانوشت: اگر لطف کنید و مطالبتان را با راه هایی که برای تماس با من میدانید (در سمت چپ وبلاگم) برایم ارسال کنید، این کار میتواند سریع تر صورت گیرد. شرط اصلی اما آن است که این مطالب در ویرگول نوشته شده باشند.

امیدوارم این کار دسته جمعی بتواند گامی کوچک برای تقویت بنیه محتوای «سبز» فارسی بردارد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *